Samainofobia

Samainofobia to strach przed HalloweenSamainofobia to strach, przed Halloween. Osoba chora już na samą myśl o tym dniu odczuwa stres.

Halloween – jest to święto, zwyczaj, obchodzone nocą 31 października, tuż przed Wszystkimi Świętymi. Wydarzenie to odnosi się przede wszystkim do święta zmarłych.

Czym jest Halloween?

W Polsce jest to mało popularny zwyczaj, tylko niewielka grupa ludzi bawi się i organizuje różne zabawy charakterystyczne dla tego dnia, natomiast w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Kanadzie, jest normą obchodzenie tego dnia w specjalny sposób. Ludzie przebierają się wtedy w różne kostiumy, ubierają swoje domy, wycinają dynie i świetnie się przy tym bawią. Często organizowane są różne zabawy, najpopularniejsza wśród najmłodszych, to chodzenie po domach i zbieranie cukierków. Inną zabawą, która cieszy się niemniejszą popularnością, to tak zwane ,,Apple bobbing”, czyli nic innego jak wyciąganie zębami, koniecznie bez użycia rąk, jabłek pływających w misce z wodą.

Mimo, że dla wielu, ten dzień jest świetną okazją do dobrej zabawy i rozładowania złego napięcia, to dla innych jest przyczyną stresu, strachu i lęku. Kto boi się Halloween? Dlaczego właśnie ten dzień budzi w nim tyle obaw? Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Jak nazywa się osoba, która boi się Halloween

Samainofobik – bo tak można nazwać osobę, która boi się tego dnia – za wszelką cenę chce uniknąć wszystkiego, co wiąże się z Halloween. Nie bawi się tak jak inni, nie obchodzi tego dnia hucznie, nie przebiera się, nie dekoruje domu, a nawet dla czystej zabawy nie wycina sobie dyni, czy zbiera cukierków. Unika sytuacji stresowych, które wywołuje u niego każdy symbol tego święta.

Osoba chora boi się tego, co może ją spotkać na Halloween. Nie chce świętować tego święta, nawet, jeśli jego rodzina je obchodzi.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *