Sfeksofobia

Sfeksofobia jest to strach przed osami. Częstym powodem występowania tej fobii jest strach przed wstrząsem anafilaktycznym na skutek ugryzienia przez osę osoby uczulonej na jej jad.

Często ludzie uczuleni na jad pszczół nie wiedzą czy widzą osę czy pszczołę i na wszelki wypadek unikają wszystkich podobnych do nich owadów. Może to być jeden z powodów występowania lęku przed osami.

sfeksofobia to strach przed osami

 

[Głosów: 5   Average: 5/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *