Bakteriofobia

Czym jest Bakteriofobia?

[GARD align=”center”]

bakteriofobia strach przed zarazkami

Jeśli bardzo boisz się wszelkiego rodzaju bakterii i ciągle myjesz ręce możliwe, że masz bakteriofobię. Jest to jedna z odmian nozofobii, czyli ogólnym lękiem przed zachorowaniem. Jest wiele objawów tej choroby od bardzo uciążliwych do prawie niezauważalnych.
Fobia ta może powodować występowanie zachowań zwanych zaburzeniami obsesyjno kompulsyjnymi inaczej ZOK, których przykładem jest właśnie częste mycie rąk.

Leczenie bakteriofobii

Jest to fobia, której nie wolno lekceważyć, ponieważ może to doprowadzić do wyizolowania się chorej osoby od reszty towarzystwa. Widząc u siebie lub u kogoś takie zachowania należy udać się do specjalisty, który będzie mógł pomóc dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii.

Sławne osoby z fobią

justin_bieber

pobrano z http://letsgocrazycrazy.deviantart.com/art/Believe-Justin-Bieber-Deluxe-Edition-Disc-331409966

Nawet znane i bogate osoby mogą mieć objawy fobii. Jedną z takich osób jest Justin Bieber, który prawdopodobnie ma bakteriofobię, sam przyznał kiedyś w wywiadzie, że obsesyjnie często myje dłonie. Justin boi się mieć brudne lub lepkie ręce więc ma przy sobie zawsze jakiś środek, który pozwala mu na ich oczyszczenie. Tak więc upewnij się, że masz czyste dłonie jeśli kiedykolwiek będziesz mieć okazję podać jedną z nich Justinowi Bieberowi :)
[GARD align=”center”]

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Bakteriofobia pisze:

    Witam pisze ponieważ moja siostra cierpi na cos podobnego i to juz od ok 2 lat niestety zauważyłem ze czasami to sie nasila ciagle wszystko oodkaza płynem do naczyń bo niby on skutecznie zabija bakterie boi sie czegos dotknąć w domu no chyba ze juz musi przez ta chemię ma ciagle czerwone ręce jak cos czyści to mówi do siebie sama pod nosem dziwnie sie zachowuje jak zachowuje sie w miejscach publicznych tego nie wiem widze tylko co sie dzieje w domu wszędzie jest płyn chciałem dodać ze ciagle odkarza ręce i duzo chemii używa podczas kąpieli az skóra jej schodzi płatami z ciała do tego jest nadpobudliwa , niestety siostrze nie da sie nic przetłumaczyć i wyslac do psychologa zaczynam sie martwić prosze o poradę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *