Bakteriofobia

Czym jest Bakteriofobia?

[GARD align=”center”]

bakteriofobia strach przed zarazkami

Jeśli bardzo boisz się wszelkiego rodzaju bakterii i ciągle myjesz ręce możliwe, że masz bakteriofobię. Jest to jedna z odmian nozofobii, czyli ogólnym lękiem przed zachorowaniem. Jest wiele objawów tej choroby od bardzo uciążliwych do prawie niezauważalnych.
Fobia ta może powodować występowanie zachowań zwanych zaburzeniami obsesyjno kompulsyjnymi inaczej ZOK, których przykładem jest właśnie częste mycie rąk.

Leczenie bakteriofobii

Jest to fobia, której nie wolno lekceważyć, ponieważ może to doprowadzić do wyizolowania się chorej osoby od reszty towarzystwa. Widząc u siebie lub u kogoś takie zachowania należy udać się do specjalisty, który będzie mógł pomóc dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii.

Sławne osoby z fobią

justin_bieber

pobrano z http://letsgocrazycrazy.deviantart.com/art/Believe-Justin-Bieber-Deluxe-Edition-Disc-331409966

Nawet znane i bogate osoby mogą mieć objawy fobii. Jedną z takich osób jest Justin Bieber, który prawdopodobnie ma bakteriofobię, sam przyznał kiedyś w wywiadzie, że obsesyjnie często myje dłonie. Justin boi się mieć brudne lub lepkie ręce więc ma przy sobie zawsze jakiś środek, który pozwala mu na ich oczyszczenie. Tak więc upewnij się, że masz czyste dłonie jeśli kiedykolwiek będziesz mieć okazję podać jedną z nich Justinowi Bieberowi :)
[GARD align=”center”]

Wioletta Kot

O mnie :) Więcej na mój temat w zakładce o mnie

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *