Hebdomofobia

hebdomofobia strach przed niedzielnymi wieczoramiCzyli o strachu przed niedzielnymi wieczorami
Dla wielu osób niedziela to dzień, w którym zamiast odpoczywać przed nadchodzącym tygodniem, stresują się i zastanawiają jak zły będzie ten tydzień oraz jak przetrwać do kolejnego weekendu.

Zapraszam do przeczytania całego wpisu na ten temat:)

Syndrom poniedziałku

Syndrom poniedziałku zatacza coraz szersze kręgi dotykając coraz większej ilości ludzi, głównie dorosłych i pracujących zawodowo.
Takie osoby mogą czuć przez cały wolny dzień stres związany z tym co może wydarzyć się w pracy w ciągu tygodnia, czy ze wszystkim sobie poradzą, czy czegoś nie zawalą, czy będą dogadywać się ze współpracownikami lub szefem.

Negatywne skutki fobii

Fobia ta ma bardzo negatywne skutki, które źle wpływają na nasze samopoczucie i komfort psychiczny, w związku ze stresem związanym z kolejnymi dniami osoby dotknięte tą fobią zamiast odpoczywać w wolny od pracy dzień denerwują się tym co nadejdzie przez co ich organizm i umysł nie wypoczywa tak jak powinien.

Przyczyny fobii

Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że wielu z nas po prostu nie lubi swojej pracy, a chodzi do niej bo musi, bo ciężko znaleźć inną, którą byśmy zarówno lubili i która satysfakcjonowałaby nas finansowo. Fobię pogłębia również presja zarówno ze strony pracodawcy jak i innych pracowników, zastanawiamy się jak nas postrzegają i jak wypadamy na ich tle.

Objawy fobii

Objawami hebdomofobii jest stan poddenerwowania, brak możliwości wypoczęcia się lub skupienia na czymś. Częste myśli o pracy, o nadchodzących dniach, o obowiązkach i zobowiązaniach jakie na nas ciążą. Osoby pracujące w stresujących i pełnych pośpiechu warunkach często sprawdzają swoje telefony czy ktoś nie dzwonił lub nie pisał, a także służbowe maile.

Skutkami fobii mogą być kłopoty zdrowotne, a nawet nerwica lub depresja. Nie bagatelizujcie tej sprawy i jeśli myśli o kolejnym dniu, o pracy towarzyszą nam przez całą niedzielę to warto pomyśleć jak z tym walczyć.

[Głosów: 2   Average: 5/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *