O nas

Wioletta Kot

Wioletta Kot

Nazywam się Wioletta Kot i urodziłam się w Poznaniu. Kilka lat temu przeprowadziłam się do Krakowa, w którym podjęłam się studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku dietetyka. Od dwóch lat jestem zaręczona i jak każda panna młoda, w dniu swojego ślubu chcę wyglądać najlepiej jak potrafię, na szczęście walkę ze zbędnymi kilogramami zaczęłam już znacznie wcześniej! W dzieciństwie zawsze byłam ,,pulchna” co powodowało nieprzyjemne komentarze, które słyszałam od swoich rówieśników. Dzieci często śmiały się ze mnie, a mnie mocno to bolało. W końcu w wieku 18 lat powiedziałam sobie, że koniec użalania się nad sobą i czas brać się w garść. Poszłam do dietetyka, który powiedział mi jak zdrowo się odżywiać i zaczęłam więcej się ruszać! Schudłam od tamtej pory 30 kg i nigdy wcześniej nie czułam się tak dobrze w swoim ciele! Moja samoocena mocno wzrosła, dzięki czemu stałam się bardziej pewna siebie! Wtedy wzbudziła się we mnie miłość do dietetyki! Prowadzę bloga od kilku lat. Brałam udział w konkursach na najlepsze blogi – Blog Roku w kategorii specjalistyczne i poradnikowe, oraz konkurs Blogday.kasia malinowska

Katarzyna Malinowska

Mam na imię Kasia i jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku dietetyka. Obecnie ukończyłam studia pierwszego stopnia i od października zaczynam studia magisterskie. Dietetyka była mi bliska od dziecka. Zawsze interesowało mnie to, co jem. Od najmłodszych lat zwracałam uwagę na to, co dodawane jest do posiłków, które spożywam ja i moi bliscy. Już przed rozpoczęciem studiów wiedziałam, które produkty są dobre i warte polecania, a których lepiej się wystrzegać, jednak odczuwałam ciągłą chęć zgłębienia tej wiedzy – jest to pierwszy z powodów, dla których zdecydowałam się podjąć właśnie ten kierunek.

Drugim powodem jest fakt, że od zawsze moim marzeniem była praca z ludźmi, a w szczególności możliwość pomagania innym. Od zawsze chciałam mieć jakiś wpływ na życie i zdrowie innych ludzi. Jako, że nigdy nie czułam się na siłach, by zostać chirurgiem, lekarzem specjalistą czy ratownikiem, to postanowiłam uczynić to w mniej bezpośredni, ale także istotny sposób. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ ma zdrowie ma odpowiedni styl życia. Dzięki odpowiedniej diecie i odpowiednich zachowaniach zdrowotnych można uchronić się przed wieloma chorobami. W Polsce prawie co drugi zgon spowodowany jest chorobami układu krążenia, większość z tych chorób są chorobami dietozależnymi, których możemy uniknąć!

Dla mnie dietetyka to nie tylko odchudzanie i szczupła sylwetka! Odpowiednia dieta to przede wszystkim zdrowie! Nie można także zapominać, że wiele chorób wymaga odpowiedniej diety – z chęcią pomogę takim osobom w dobraniu odpowiedniego jadłospisu ;)