Awizofobia (Ornitofobia) to lęk przed ptakami

ornitofobia strach przed ptakamiJeśli jesteś osobą, która boi się ptaków to jest całkiem możliwe, że cierpisz na fobię zwaną ornitofobią.

Pochodzenie nazw

Ornitofobia – nazwa ta pochodzi od dwóch greckich słów: ornithos (znaczy ptak) oraz phobos (znaczy lęk).

Inna nazwa to Awizofobia – nazwa ta pochodzi od łacińskiego słowa avis (ptak) oraz greckiego słowa phobos i jest to lęk przed ptakami.

Skąd się bierze nasz lęk przed ptakami?

Zazwyczaj jest to fobia, którą nabywa się na skutek negatywnego wydarzenia związanego z ptakami. Może to być np. atak ptaka na dziecko lub dorosłego. Kolejną możliwością jest przekazanie tego lęku przez kogoś innego np. przez rodzica, który się boi ptaków i opowiadając o tym zaszczepia swój strach w dziecku.

Boisz się ptaków? Podziel się swoją historią dlaczego!

[Głosów: 2   Average: 5/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *