Triskaidekafobia

Czym jest Triskaidekafobia

Triskaidekafobia czyli lęk przed liczbą trzynaście. Osoby z tą fobią wierzą, że trzynastka jest pechową liczbą. Fobia ta jest na tyle znana i popularna, że w wielu miejscach nie ma stanowisk nr 13 lub w hotelach brakuje pokoju 13 i po numerze 12 następuje od razu 14.

Sławne osoby z tą fobią to np:
Napoleon Bonaparte
Herbert Hoover
Mark Twain
Richard Wagner
Arnold Schönberg

Jedną z odmian Triskaidekafobii jest Paraskewidekatriafobia czyli lęk przed piątkiem 13stego.

W krajach dalekiego wschodu w Azji istnieje trochę inna odmiana tej fobii, a mianowicie Tetrafobia jest to lęk przed pechową liczbą cztery.

[Głosów: 2   Average: 4/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *