Porady psychologiczne – do kogo są skierowane?

Porady psychologiczne - do kogo są skierowane

Z porad psychologicznych skorzystać można w wielu trudnych sytuacjach życiowych, zarówno domowych, jak i zawodowych. Psycholog pomoże poradzić sobie w przypadku utraty pracy, kryzysu w związku, problemów wychowawczych. Powinny zgłosić się do niego osoby zmagające się z niską samooceną, depresyjnym nastrojem, narażone na silny stres.

Do kogo skierowane są porady psychologiczne?

Porady psychologiczne skierowane są do każdego, kto nie potrafi sam poradzić sobie z napotkanymi na co dzień różnymi trudnościami. Ich celem jest zapewnienie pomocy w sytuacjach, kiedy coś utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Z porad wykwalifikowanych psychologów skorzystać można w PsychoCare. Więcej informacji o tej placówce można znaleźć pod adresem https://cplwowska.pl/. Oferowana tu wiedza i doświadczenie okazują się istotne w zdefiniowaniu problemu, a następnie znalezieniu sposobu na jego zwalczenie czy odpowiedzi na nurtujące pytania. Pamiętajmy, że im szybciej skorzysta się z pomocy psychologa, tym szybciej poprawi się sytuacja, w której znajduje się potrzebujący.

Kiedy powinno się korzystać z porad psychologa?

Z porad psychologicznych skorzystać powinny osoby odczuwające chwilowe pogorszenie nastroju oraz narażone na silny stres i nieumiejące znaleźć konstruktywnych sposobów niwelowania go. Dodatkowo mające trudności z przystosowaniem się do zmieniających się warunków. Porada psychologa okaże się niezwykle potrzebna w przypadku osób o słabo rozwiniętych kompetencjach interpersonalnych, które powodują problemy w relacjach z innymi. Polecana jest też ludziom o niskim poczuciu własnej wartości.

Porady psychologiczne są dobrym rozwiązaniem, kiedy pojawiają się trudności wychowawcze z dziećmi i młodzieżą. Pomogą na kłopoty w relacjach rodzinnych (z rodzeństwem, rodzicami, teściami itd.) oraz w kontaktach z rówieśnikami i nauczycielami. Decydują się na nie osoby mające problemy w związku. Ich możliwym podłożem mogą okazać się zdrady, nałogi, problemy z płodnością, rozbieżne cele.

Wsparcie i pomoc oferowane przez psychologa w ramach porady pomogą zarówno w sytuacji utraty pracy, jak i żałoby związanej ze śmiercią kogoś bliskiego. Warto z nich skorzystać, kiedy doświadcza się dolegliwości o charakterze somatycznym (np. zaburzenia trawienia, kłopoty z oddychaniem, zaburzenia pracy serca, bóle głowy, brzucha, kręgosłupa itd.) bez występowania uzasadnionych podstaw medycznych. Tak naprawdę są to zaburzenia psychiczne pod postacią fizyczną.

Porada psychologiczna dla bliskich osób chorych

Inną grupą, dla której przeznaczona jest porada psychologiczna, są członkowie rodziny czy inne bliskie osoby z otoczenia chorego pragnące dowiedzieć się więcej na temat sposobu wspierania go i efektywnego komunikowania się z nim. Dodatkowo w przypadku dolegliwości natury psychicznej i psychosomatycznej pragnące uzyskać specjalistyczne informacje o charakterze danego zaburzenia. Nierzadko oni sami wymagają pomocy, biorąc pod uwagę ciężar opieki, jaki spada na opiekunów chorych psychicznie.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *