Peeling skóry głowy – domowe sposoby i najlepsze peelingi wzmacniające
Peeling skóry głowy to bardzo ważna, choć często pomijana i zapominana czynność pielęgnacyjna. Jej prawidłowe wykonanie gwarantuje jednak właściwe funkcjonowanie skóry głowy, co bezpośrednio przekłada się na kondycję i wygląd włosów. Można zastosować zarówno profesjonalne peelingi, jak i te przygotowane w warunkach domowych. Ważne, aby taki zabieg wykonywać regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Wcześniej należy wykluczyć także ewentualne przeciwwskazania do peelingów.
Dlaczego warto robić peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy posiada wiele zalet. Do najważniejszych zaliczamy:
- wzmacnianie skóry głowy,
- oczyszczanie skóry głowy i usuwanie martwego naskórka,
- regulację wydzielania sebum i ochronę przed nadmiernym przetłuszczaniem się włosów,
- pobudzanie mikrokrążenia skóry głowy,
- optyczne zwiększanie objętości włosów przy nasadzie,
- zmniejszanie ryzyka wypadania włosów poprzez odtykanie mieszków włosowych,
- działanie przeciwbakteryjne.
Oczyszczona skóra głowy jest gotowa do dalszych czynności pielęgnacyjnych, ponieważ znacznie lepiej przepuszcza składniki aktywne kosmetyków do skóry głowy i włosów. Dzięki temu zauważamy odżywienie włosów – stają się one lśniące, nawilżone i nie puszą się. Peelingi są świetną opcją dla osób zmagających się z łupieżem, wypadaniem włosów czy przetłuszczaniem się ich. Regularne usuwanie martwego naskórka, zanieczyszczeń i bakterii są ważne jednak u każdej osoby.
Najlepsze peelingi wzmacniające
Profesjonalne peelingi do skóry głowy można kupić w każdej dobrej aptece czy sklepie – zarówno tradycyjnym, jak i internetowym. Szeroki wybór wysokiej jakości kosmetyków i peelingów oferuje wapteka.pl. Można tam znaleźć naturalne i skuteczne produkty sprawdzonych marek, które cieszą się bardzo dobrą opinią konsumentów. Wybierając peeling, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład – im więcej naturalnych składników aktywnych, tym lepiej. Niektóre produkty mogą posiadać składniki lecznicze, będą więc idealną opcją dla osób z problemami skóry głowy, np. nadmiernym wydzielaniem sebum.
Peelingi skóry głowy – domowe sposoby
Domowe peelingi są często równie skuteczne co profesjonalne, dostępne w aptekach i sklepach. Popularny jest np. peeling z soli. Celem jego przygotowania wystarczy zmieszać 3 łyżki drobnoziarnistej soli z miarką szamponu (nie za długo, aby sól nie rozpuściła się w szamponie). Taką papkę wcieramy w skórę głowy i wykonujemy na niej 5-10 minutowy masaż. Następnie spłukujemy peeling ciepłą wodą i dokładnie myjemy włosy ulubionym szamponem.
Innym pomysłem jest przygotowanie peelingu z kawy (3 łyżeczki fusów z kawy), cukru (3 łyżki cukru) lub sody oczyszczonej (2 łyżki). Dalsze przygotowanie oraz wykorzystanie jest identyczne jak w przypadku peelingu z soli. Należy pamiętać, aby nie wykonywać peelingu częściej niż raz w tygodniu, ponieważ skóra głowy jest wrażliwa. Nadużywanie czynności mogłoby doprowadzić do jej wysuszania i łuszczenia.
Przeciwwskazania do peelingów skóry głowy
Peelingi skóry głowy są raczej bezpiecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, w związku z czym praktycznie nie ma przeciwwskazań do ich wykonywania. Z czynności należy zrezygnować jedynie przy wszelkich stanach zapalnych skóry głowy. W przypadku przewlekłych chorób skóry głowy najlepiej skonsultować się ze swoim dermatologiem. Osoby chcące zaopatrzyć się w sprawdzone peelingi powinny przejrzeć ofertę wapteka.pl, gdzie znajdują się bezpieczne i pewne produkty kosmetyczne.
Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!
Najnowsze komentarze