Czy warto kupować w aptekach internetowych?

Apteka internetowa funkcjonuje odmiennie aniżeli typowy sklep w sieci. Wysyłkową sprzedaż środków zamawianych poprzez internet mogą prowadzić tylko apteki oraz punkty apteczne mające odpowiednie pozwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Są to więc standardowe apteki, jakie idąc z duchem czasu zdecydowały się też na działalność w internecie.

Zakup środków na receptę

Tak samo jak w typowej aptece, poprzez Internet można zamówić środki na receptę. Reguła jest podobna jak w stacjonarnym punkcie, należy mieć aktualną receptę wystawioną poprzez specjalistę. Jest parę sposobów, żeby kupić taki środek. Jedne apteki mają profesjonalny dokument, w jakim należy zapisać tak nazywaną ,,wirtualną receptę”. Odmienną opcją, kiedy środki są na receptę jest zamówienie ich poprzez Internet z osobistym odbiorem w stacjonarnym punkcie konkretnej apteki internetowej. Gdy nasza paczka dojdzie do miejsca odbioru, należy udać się tam z receptą oraz otrzymać zamówienie.

Zapoznanie się z artykułem przed zakupem

Jedną spośród dużych korzyści aptek online jest to, iż możemy zapoznać się ze składem oraz opisem środka jeszcze przed jego kupieniem. Niejednokrotnie w aptekach frustrujące może być to, iż nie można samemu dobrać artykułu spośród dostępnych. Podczas wizyty w aptece niejednokrotnie to od aptekarza zależy, z której spółki artykuły poda. Brak możliwości poznania szerokiego wyboru to zdecydowana wada aptek stacjonarnych. W sklepie internetowym tenże kłopot zazwyczaj nie istnieje, natomiast artykuły są przejrzyście podzielone na właściwe grupy.

Apteka internetowa sposobem na oszczędności

Jedną spośród najistotniejszych korzyści aptek internetowych są dobre ceny. W większości wypadków ceny są zdecydowanie mniejsze aniżeli w typowej aptece internetowej. Właśnie dlatego zakupy w takim miejscu mogą wiązać się z dużymi oszczędnościami. Jest to zwłaszcza widoczne, gdy środki stosujemy systematycznie bądź pragniemy większą ilość witamin oraz suplementów zamówić w trakcie sezonu grypowego. Wówczas, chociażby gdy pojawiają się koszty przesyłki, całość wyjdzie taniej, aniżeli gdybyśmy szli do apteki stacjonarnej. Patrząc na strony internetowe aptek, ceny środków powinny być stosunkowo zbliżone. Gdy napotykamy na witrynę, gdzie środek kosztuje znacznie mniej, należy zachować ostrożność, ponieważ coś może być nie w porządku.

Czy apteki internetowe wysyłają środki do domu?

W kwestii sprzedaży wysyłkowej środków na receptę polskie apteki internetowe ograniczone są restrykcyjnymi przepisami. Owego rodzaju leki można jednak zamówić korzystając z platformy zakupowej, nie może jednakże przesłać ich do domu chorego. Zamiast owego, kupione środki odbiera się w dowolnie wyselekcjonowanej aptece stacjonarnej, okazując farmaceucie receptę. Chociaż jednakże krytycy narzekają na małą użyteczność owego wyjścia, i tak można wskazać jego wyższość nad zakupami w pełni standardowymi. Przede wszystkim, zamawiając środek w aptece, pacjent (po uzyskaniu właściwego powiadomienia) ma gwarancję, iż określony artykuł będzie na niego czekać do odbioru. To ogromne ułatwienie w sytuacji, kiedy tak mnóstwo środków nie jest dostępnych od ręki, co wymaga od chorych chociaż dwóch wizyt w aptece.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wioletta Kot

Cześć! Na początku chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat. Mam na imię Wiola i pochodzę z Poznania, natomiast obecnie mieszkam w Krakowie gdzie ukończyłam dietetykę na wydziale lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją jest dietetyka, psychologia, kosmetologia i ogólnie temat zdrowia – właśnie dlatego postanowiłam poprowadzić bloga, w którym będę dzielić się z Wami moją wiedzą! Dietetyką zaczęłam interesować się jeszcze jako nastolatka – dzięki zmianie stylu życia zrzuciłam 30 kg! A aktywność fizyczna szybko stała się moją pasją ;) Jak tylko pogoda sprzyja to uwielbiam biegać po parku, ćwiczę także regularnie na siłowni – to znacznie poprawia moje samopoczucie!

Może Ci się również spodoba