Testy psychologiczne i osobowościowe

Treść zamieszczona przez

Tutaj możesz znaleźć różnego rodzaju testy psychologiczne oraz osobowościowe i quizy online.

Wraz z upływem czasu pojawi się ich tutaj coraz więcej.

Jeśli uważasz, że jakiś test lub quiz psychologiczny powinien się tu pojawić napisz w komentarzu, a ja postaram się go dodać :)

[GARD align=”center”]

1. Test na zaburzenia osobowości

2. Test Liebowitza online (dowiedz się czy masz fobię społeczną).

3. Skala depresji Becka online – test na depresję.

4. Skala samooceny depresji Zunga online (kolejny test sprawdzający czy masz depresję).

5.Test online na zdolności intuicyjne po polsku

Krótko o testach psychologicznych

Mimo, iż w ostatnich latach tak wiele mówi się zarówno o psychoterapii, depresji, jak i różnego rodzaju zaburzeń lękowych, to tematy te wciąż zdają się być tematem tabu, gdzie ludzie boją się udać na rozmowę z psychologiem, bo przecież “jeśli ludzie się dowiedzą, to z pewnością wezmą mnie za wariata”. Powyższe problemy to jednak nic nadzwyczajnego. Kiedy chorujemy na grypę udajemy się do lekarza rodzinnego, również psycholog lub psychiatra są po to, aby pomóc, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie jak wiemy – powodów do nerwów nie brakuje.

Jeśli jednak nadal nie jesteście gotowi na to, aby udać się po pomoc do psychologa, warto wykonać test psychologiczny lub też test osobowościowy dotyczący problemu, który aktualnie Cię dotyka. A na czym on polega?

Bądź ze sobą szczery żeby nie fałszować wyniku

[GARD align=”center”]

Testy psychologiczne z zewnątrz mogą przypominać pewnego rodzaju quiz. Z tym, że w tym przypadku dotyczy on sfer naszej osobowości i problemów z którymi się borykamy. Na każdym tego typu teście mamy od kilku do kilkunastu pytań. Przeważnie mamy do wyboru cztery możliwe odpowiedzi. Może też pojawić się taki test w którym jako pytanie będzie nam służyć zdanie twierdzące na nasz temat, a naszym zadaniem będzie stwierdzić, czy owe zdanie w naszym przypadku jest prawdziwe, czy nie. To co jest najistotniejsze jednak, to fakt, abyśmy byli w stu procentach szczerzy wykonując przykładowy test. Wtedy uzyskamy prawidłowy obraz naszego problemu.

Testy osobowościowe i psychologiczne online

Tego typu test możemy wykonać nie wychodząc z domu. Oczywiście, jeśli masz możliwość, to warto go wykonać. Jeśli jednak chodzi o testy zamieszczane w internecie, to ich wyniki (zwłaszcza te niepokojące) i tak warto skonsultować z lekarzem specjalistą. Testy on line, to z jednej strony wygoda, gdyż schodzi z nas stres rozmowy z psychologiem. Z drugiej jednak strony warto zadać sobie pytanie, czy zawsze przez samym sobą jestem w stanie przyznać się do własnego problemu? Tak, czy inaczej z sieciowymi udogodnieniami, czy bez nich wsparcie drugiej osoby wydaje się być niezastąpione.

 

7 thoughts on “Testy psychologiczne i osobowościowe

 1. Badania

  IDE jutro zdawać testy psychologiczne na maszyny myjace do pracy na kasach czego mogę się spodziewać
  Help

  Reply
 2. kondi

  Słuchaj, ogólnie rzecz biorąc to takie testy to można sobie darować -tylko wizyta u specjalisty może ci pomóc: mogę ci polecić lek. Annę Białek z niepublicznego domu opieki w Zawierciu.

  Reply
 3. PERSO

  Test osobowości może pokazać do jakich zachowań mamy tendencje i jakie mogą wynikać z tego wady i zalety. Z racji, że nie ma złych i dobrych wyników nie powiedziałbym, że jest to sposób rozwiązania problemu, mimo iż w rozwiązaniu problemu świadomość własnej osobowości może bardzo pomóc.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *