Samainofobia

Treść zamieszczona przez

Samainofobia to strach przed HalloweenSamainofobia to strach, przed Halloween. Osoba chora już na samą myśl o tym dniu odczuwa stres.

Halloween – jest to święto, zwyczaj, obchodzone nocą 31 października, tuż przed Wszystkimi Świętymi. Wydarzenie to odnosi się przede wszystkim do święta zmarłych.

Czym jest Halloween?

W Polsce jest to mało popularny zwyczaj, tylko niewielka grupa ludzi bawi się i organizuje różne zabawy charakterystyczne dla tego dnia, natomiast w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Kanadzie, jest normą obchodzenie tego dnia w specjalny sposób. Ludzie przebierają się wtedy w różne kostiumy, ubierają swoje domy, wycinają dynie i świetnie się przy tym bawią. Często organizowane są różne zabawy, najpopularniejsza wśród najmłodszych, to chodzenie po domach i zbieranie cukierków. Inną zabawą, która cieszy się niemniejszą popularnością, to tak zwane ,,Apple bobbing”, czyli nic innego jak wyciąganie zębami, koniecznie bez użycia rąk, jabłek pływających w misce z wodą.

Mimo, że dla wielu, ten dzień jest świetną okazją do dobrej zabawy i rozładowania złego napięcia, to dla innych jest przyczyną stresu, strachu i lęku. Kto boi się Halloween? Dlaczego właśnie ten dzień budzi w nim tyle obaw? Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Jak nazywa się osoba, która boi się Halloween

Samainofobik – bo tak można nazwać osobę, która boi się tego dnia – za wszelką cenę chce uniknąć wszystkiego, co wiąże się z Halloween. Nie bawi się tak jak inni, nie obchodzi tego dnia hucznie, nie przebiera się, nie dekoruje domu, a nawet dla czystej zabawy nie wycina sobie dyni, czy zbiera cukierków. Unika sytuacji stresowych, które wywołuje u niego każdy symbol tego święta.

Osoba chora boi się tego, co może ją spotkać na Halloween. Nie chce świętować tego święta, nawet, jeśli jego rodzina je obchodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *