Hebdomofobia

Treść zamieszczona przez

[GARD align=”center”]
hebdomofobia strach przed niedzielnymi wieczoramiCzyli o strachu przed niedzielnymi wieczorami
Dla wielu osób niedziela to dzień, w którym zamiast odpoczywać przed nadchodzącym tygodniem, stresują się i zastanawiają jak zły będzie ten tydzień oraz jak przetrwać do kolejnego weekendu.

Zapraszam do przeczytania całego wpisu na ten temat:)

Syndrom poniedziałku

Syndrom poniedziałku zatacza coraz szersze kręgi dotykając coraz większej ilości ludzi, głównie dorosłych i pracujących zawodowo.
Takie osoby mogą czuć przez cały wolny dzień stres związany z tym co może wydarzyć się w pracy w ciągu tygodnia, czy ze wszystkim sobie poradzą, czy czegoś nie zawalą, czy będą dogadywać się ze współpracownikami lub szefem.

Negatywne skutki fobii

Fobia ta ma bardzo negatywne skutki, które źle wpływają na nasze samopoczucie i komfort psychiczny, w związku ze stresem związanym z kolejnymi dniami osoby dotknięte tą fobią zamiast odpoczywać w wolny od pracy dzień denerwują się tym co nadejdzie przez co ich organizm i umysł nie wypoczywa tak jak powinien.

Przyczyny fobii

Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że wielu z nas po prostu nie lubi swojej pracy, a chodzi do niej bo musi, bo ciężko znaleźć inną, którą byśmy zarówno lubili i która satysfakcjonowałaby nas finansowo. Fobię pogłębia również presja zarówno ze strony pracodawcy jak i innych pracowników, zastanawiamy się jak nas postrzegają i jak wypadamy na ich tle.

[GARD align=”center”]

Objawy fobii

Objawami hebdomofobii jest stan poddenerwowania, brak możliwości wypoczęcia się lub skupienia na czymś. Częste myśli o pracy, o nadchodzących dniach, o obowiązkach i zobowiązaniach jakie na nas ciążą. Osoby pracujące w stresujących i pełnych pośpiechu warunkach często sprawdzają swoje telefony czy ktoś nie dzwonił lub nie pisał, a także służbowe maile.

Skutkami fobii mogą być kłopoty zdrowotne, a nawet nerwica lub depresja. Nie bagatelizujcie tej sprawy i jeśli myśli o kolejnym dniu, o pracy towarzyszą nam przez całą niedzielę to warto pomyśleć jak z tym walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *