Jak odmładzają w spa?

Treść zamieszczona przez

piekno

Nowoczesne kliniki spa to miejsca, gdzie można w kilka dni zupełnie się odstresować, oderwać od codzienności i odmłodzić, korzystając z zabiegów nie pielęgnacyjnych i typowo relaksacyjnych, ale także z zakresu medycyny estetycznej.

Dzięki temu, że większość zabiegów nie jest inwazyjnych, wystarczy jedynie weekend w spa, by poprawić swoją urodę, zarówno jeżeli chodzi o twarz i ciało. Z jakich zabiegów warto skorzystać podczas takiego weekendowego pobytu w klinice?

Odmładzanie dzięki redukcji zmarszczek

Nowoczesne technologie pozwalają w kilka minut pozbyć się uciążliwych oznak starzenia, takich jak zmarszczki czy bruzdy. Rekonwalescencja trwa jedynie kilka dni. Weekend w spa wystarczy w zupełności, by dojść do siebie po proponowanych zabiegach.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze naturalnie, jednak z wiekiem ubywa go, przez co na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Wystarczy jednak do skóry właściwej podać porcję kwasu hialuronowego, by je wypełnić. Jest to środek zupełnie niealergizujący i bezpieczny. Za jego pomocą można nie tylko usuwać oznaki starzenia w postaci zmarszczek, ale również modelować usta, kąciki oczu, a nawet kształt nosa. To wszystko można wykonać podczas jednego weekendu w spa. Po nim pojawiamy się w pracy odświeżone i zadbane. Taki zabieg coraz chętniej wykonują na sobie również panowie.

Toksyna botulinowa

Znany coraz większemu gronu wielbicieli piękna botoks, także pomaga pozbyć się zmarszczek, jednak z w nieco inny sposób niż kwas hialuronowy. Wstrzyknięty, niejako „paraliżuje” mięśnie i je rozluźnia. Sprawia to, że dana strefa wygładza się. Oczywiście z biegiem czasu zabieg trzeba powtórzyć. To również jest zupełnie bezpieczne, jeżeli jest wykonywane przez lekarza w renomowanej klinice.

Nieinwazyjny lifting ultradźwiękami

Zabieg ujędrnia twarz, poprawia jej napięcie i unosi poszczególne jej części, które mają tendencję do naturalnego opadania z wiekiem. W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu, nie potrzeba tu skalpela i nie pozostają blizny. Od razu po zabiegu jesteśmy gotowi do pokazania się światu. Cały sekret zabiegu polega na doborze dawki ultradźwięków. Działają one na głębokie warstwy skóry, pobudzając tkanki do „odpowiedzi” czyli naturalnych procesów.

Dla całego ciała

Nie tylko nasza twarz może skorzystać z weekendu w spa. Warto także zdecydować się na nieinwazyjne zabiegi na ciało.

Smooth shape

Przykładem zabiegu jest technologia łącząca działanie laserem, masażem rolkami i zasysaniem próżniowym. Wielokierunkowe działanie sprawia, że skuteczniej pozbywamy się cellulitu, który zalega na strategicznych puntach naszego ciała, takich jak pośladki, brzuch czy uda, ale także ramiona, Tej tkanki tłuszczowej trudno się pozbyć za pomocą ćwiczeń i diety, więc trzeba działać punktowo i seriami. Laser podgrzewa tkanki, zaś masaż rolkami i próżniowy pomaga je wydalić z organizmu naturalną drogą. Dzięki weekendowi w spa można stracić nawet kilka centymetrów w obwodach, poddając się temu, jak i innym zabiegom.

Kriolipoliza

Jest działaniem polegającym na zastosowaniu ultradźwięków do rozbicia tkanki tłuszczowej. Następnie komórki są podawane minusowej temperaturze, po czym obumierają i są wydalane z ciała. Pozwala to na redukcję cellulitu, ale również płynów ustrojowych, które zatrzymują się w organizmie na przykład na skutek niewłaściwej diety i zwiększają nam obwody. Zabieg przeprowadzany w seriach usuwa nawet zaawansowany cellulit. Oczywiście należy ustalić z lekarzem lub kosmetologiem, ile zabiegów będziemy potrzebować.

To jedynie przykładu zabiegów, z których można skorzystać jedynie podczas weekendu w spa. Takie odprężenie i czas dla swego ciała pomaga także zrelaksować się psychicznie. Bonusem będzie oczywiście pięknie wymodelowane ciało i odmłodzona, promienna twarz.

Na powstanie tekstu wpłynął weekend w SPA w Starym Dziwnowie, nadmorskim ośrodku wypoczynkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *